Jak na plísně ve vnitřním prostředí?

Stále se setkáváme s problematikou plísní na zdivu.

Jak jsme to řešili na zakázkách a nyní doporučujeme našim zákazníkům, tak o tom jsme připravili tento článek.

 

Řekněme si, jaké příčiny vedou ke vzniku plísní:

Vysoká vzdušná vlhkost a nižší teplota v tomto okolí.

Jsou to především ta místa, kde se kumuluje vlhkost:  kuchyně, koupelny, sklepy, rohy a plochy vnitřních obvodových stěn.

 

Důvody vzniku plísní: nedostatečné větrání a odvětrávání, u venkovních stěn nedostatečná izolace a tepelné mosty, velká vlhkost stavby.

 

Jak tedy na plísně?

Důležité zjistit příčinu vlhkosti a používat tyto principy pro snížení vlhkosti : například zajistit odsávání prostor, častější větrání, zateplení stavby a další.

Nyní si řekněme několik způsobů jak na odstraňování plísní.

Nejjednodušší a nejméně trvalým způsobem je vzít sprej s likvidací na plísně po jehož použití  stěna vybělí a plíseň na určitou dobu zmizí. Bohužel tyto přípravky obsahují soli  které na sebe vážou zpět vzdušnou vlhkost a plíseň se po čase opět vytvoří.

 

Námi navrhovaných možností je několik a liší se podle místa použití.

Kuchyně, koupelny: nástřik nebo nátěr  plochy s přesahem kde se plíseň nachází bezchlórovým přípravkem na likvidaci plísní, seškrábnutí malby a opět nástřik místa přípravkem na likvidaci . např.: Fungisan, Detastop, Algicid.

Vysušení a nátěr místa protiplísňovou penetrací. Po uschnutí nátěr barvou  který obsahuje přísadu proti plísni (Jupol citro, Primalex Mykostop, Hetline San, Eternal In Steril) nebo běžný nátěr do kterého přidáme protiplísňovou přísadu. (Jubocid, Fungisan)

 

Obvodové stěny, rohy místností kde působí chlad a jsou tepelné mosty:  likvidace opět nástřik nebo nátěr  plochy s přesahem kde se plíseň nachází bezchlórovým přípravkem na likvidaci plísní, seškrábnutí malby a opět nástřik místa přípravkem na likvidaci. Vysušení a nátěr místa protiplísňovou penetrací. 2 nátěry termoizolační barvou (Eternal In Thermo) z důvodů  odrazu tepla a srážení vlhkosti+ 2 nátěry sterilní barvou  (Eternal In steril), která potlačuje růst a tvorbu plísní.

Další z možností jak zlikvidovat plísně je biologickou cestou. Jedná se o „chytrou houbu“  přípravek s názvem BIO REPEL. Je to směs mikroorganismů, které se živí plísněmi na zdech po jejich eliminaci ze zdiva vymizí. Je nepatogenní , nenapadá rostliny, zvířata ani lidi. Menší nevýhodou je, že výsledek se neprojeví okamžitě, ale po delší době.  Řádově týdny a měsíce, ale účinek je dlouhodobý.

Všechny uvedené výrobky a další poradenství naleznete v naší prodejně.

 

Přejeme Vám úspěšný boj proti plísní  🙂